Bez kategorii

Współpraca wojskowo-cywilna w zakresie opieki traumatycznej i programu starszych wizyt chirurgów ad 5

Chociaż komitety Kongresu były zadowolone z prezentacji, poprosiły o dalszy obiektywny, bezstronny przegląd ekspertów. Panel z Programu Senior Visiting Surgeon przeanalizował dane i wydał raport stwierdzający, że rFVIIa był właściwie stosowany przez lekarzy wojskowych; to wejście uspokajało Kongres. Być może największy wymierny efekt, jaki program wizyt lekarskich wywiera na jakość opieki traumatycznej w szpitalach wojskowych, wynika z niedawnej wizyty na miejscu przeprowadzonej przez Komisję Weryfikacyjną ACS-COT w Landstuhl, która była pierwszą taką wizytą przeprowadzoną poza Stanami Zjednoczonymi. Stany Zjednoczone i pierwszy szpital wojskowy. Wizytujący zespół chirurgów spędził w Landstuhl 2 pełne dni i nie znalazł żadnego niedoboru, który uniemożliwiłby szpitalowi spełnienie kryteriów niezbędnych do weryfikacji jako główny ośrodek urazowy. Inne szpitale wojskowe proszą teraz o wizyty konsultacyjne w ramach przygotowań do uzyskania zweryfikowanego statusu ośrodka urazowego. To uznanie może pomóc zapewnić rannym żołnierzom i ich rodzinom, że najwyższy poziom opieki traumatycznej jest dostarczany w ramach wojskowego systemu urazowego.
Dla tych z nas, którzy nie służyli w wojsku, Program Senior Visiting Surgeon oferuje uprzywilejowaną możliwość uczestniczenia w opiece nad naszymi rannymi żołnierzami i ułatwiania wprowadzania najnowszych zdobyczy traumy i opieki krytycznej na pole bitwy. Mamy nadzieję, że program zostanie rozszerzony, aby zaoferować chirurgom urazowym z urazów cielesnych dodatkowe możliwości udziału w opiece chirurgicznej w regionach walki. Inne profesjonalne grupy chirurgiczne (ortopedyczne i neurochirurgiczne) zbadały nasz program i realizują podobną wymianę z wojskiem.
Integracja zasobów cywilnych i wojskowych w celu reagowania na katastrofy
W przypadku wystąpienia działań terrorystycznych na amerykańskiej ziemi, pozostajemy w dużej mierze nieprzygotowani na ich najczęstszą formę: konwencjonalne zdarzenia wybuchowe.2-5,22,36 Bomby samochodowe znalezione w Londynie w czerwcu, raporty z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i groźby przeciwko Planowana Konwencja Narodowa Demokratów w Denver to otrzeźwiające alarmy. Wydarzenia terrorystyczne mogą wiązać się z dużą liczbą ofiar, a wynikające z nich obrażenia będą przypominać te, które są zarządzane każdego dnia w Iraku i Afganistanie.3,37 Choć kilku lekarzy wizytujących i chirurgów napotkało teraz te wyjątkowe obrażenia, pilnie potrzebne są dalsze wysiłki współpracy. Około 800 ośrodków urazowych i poparzeniowych w Stanach Zjednoczonych musi stanowić trzon systemu reagowania na traumatyczne reakcje naszego narodu na wszelkie wydarzenia terrorystyczne na dużą skalę.38,39 Łącząc wiedzę o doświadczeniu w zakresie opieki nad ofiarami i traumatycznymi doświadczeniami amerykańskich sił zbrojnych z doświadczeniem Centra leczenia urazów i poparzeń cywilnych, możemy poprawić opiekę wszystkich rannych pacjentów w naszym kraju, niezależnie od tego, czy obrażenia są spowodowane codziennymi traumatycznymi zdarzeniami, takimi jak wypadki samochodowe, klęski żywiołowe czy ataki terrorystyczne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Moore i dr Knudson zgłaszają otrzymywanie wsparcia badawczego od Novo Nordisk. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Dziękujemy oddanym medykom w Regionalnym Centrum Medycznym Landstuhl za ich służbę i oddanie się obowiązkowi, w tym płk W. Bryan Gamble, lek. Płk Warren C. Dorlac, MD, ppłk Gina R. Dorlac, MD, ppłk Raymond Fang, MD, płk A. Tyler Putnam, MD, płk. Stephen F. Flaherty, MD, mjr. Valerie M. Pruitt, MD, Kathleen D. Martin, RN, Julie R. Pruitt, MBA, Russell A. Decker, RN, a także następujący chirurdzy, którzy z wdzięcznością przekazali swój czas i doświadczenie jako starsi chirurdzy wspierający rannych swoich obywateli: Lawrence H. Roberts, MD, Kimball I. Maull, MD, Joseph Solomkin, MD, R. Stephen Smith, MD, Frederick A. Moore, MD, John B. Fortune, MD , Jeffrey S. Hammond, MD, i Ronald V. Maier, MD
Author Affiliations
Z oddziałów chirurgii w Denver Health Medical Center, University of Colorado w Denver, Denver (EEM); Szpital Ogólny w San Francisco, Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco, San Francisco (MMK); Uniwersytet Cincinnati, Cincinnati (CWS); Oregon Health Sciences Science Center, Portland (DDT); University of Pennsylvania Medical Center, Filadelfia (JAJ); oraz US Army Institute of Surgical Research, Brooke Army Medical Center, Fort Sam Houston, TX (JBH).

[patrz też: europtrans, arbet szczecin, nico swadzim ]

Zobacz też: # Concrete repair mortar, # fotel kosmetyczny elektryczny, # zmarszczki bydgoszcz,